Home  /   Referencie  /   Čo hovoria naši študenti
ALASKA TRAVEL V MÉDIÁCH

Novinám Žilinec sme porozprávali všetko o programe Work and Travel.
Prečítajte si tu.


Úspech na Work and Travel – príbeh majiteľa Alaska Travel. Prečítajte si tu.



 ČO HOVORIA NAŠI KLIENTI?

Viac odkazov a fotografií od študentov nájdete  na našom Facebooku.


“Work and travel som absolvovala už 2x, ale toto bol jednoznačne ten najlepší rok. Tak úžasnú lokalitu, zamestnávateľa a agentúru či už americkú alebo našu slovenskú Alaska Travel som rozhodne predtým nemala. Ocean city v NJ je úžasné miesto, maximálne bezpečné, čisté, všetko je dostupné, nádherná príroda, more a hlavne úžasní ľudia! Zamestnávateľ bol ako naším druhým rodičom, všetko sa s ním dalo parádne odkomunikovať, neskutočne sa o nás staral, nič nám nechýbalo. Ubytovanie od neho bezchybné, až príliš luxusné za tú cenu, zárobok úžasný, dával nám veľa hodín, samozrejme kto nechcel veľa tak mu dal menej, všetko pre nás spravil čo len mohol. Komunikácia s agentúrou rýchla a bezproblémová :) Ďakujem veľmi pekne!”

(Ivka Domaníková, Ocean City New Jersey, leto 2016)


“Naše leto v USA sme si užili, získali sme iný pohľad na svet a veľa sme sa toho naučili. S partiou sme posledné dva týždne cestovali po východnom pobreží. Navštívili sme Niagara falls, Washington, Philadelphiu, Baltimore a New York. Pár dni sme strávili aj u našej kamarátky v Marylande. Keď sa nám podaril nejaký spoločný day off, chodili sme na výlety po okolí. Navštevovali sme aj eventy s ostatnými J1 študentmi v okolí ako napr. kayaking a grilovačku. Z čoho sme sa ale tešili najviac, že sa nám podarilo, bol práve koncert Coldplay v Bostone. Nezabudnuteľný zážitok!
Ďakujeme vám za ochotu, ústretovosť a záujem počas celého programu, boli sme s Vami veľmi spokojní a určite budeme odporúčať ďalej.”

(Veronika Klesniaková, Katka Holéczyová, Marián Ďurčo & Lukáš Kekelák, Massachusetts, leto 2016)


“Najskôr by sme sa vám rady poďakovali za sprostredkovanie leta v USA, bol to pre nás zážitok na celý život, máme veľa pekných spomienok. :)
V rezorte/klube, kde sme pracovali, bolo veľa amerických študentov, takže sme mohli s nimi komunikovať denne po anglicky. Taktiež tam bolo viacero medzinárodných študentov z rôznych krajín, čo bolo tiež super, našli sme si tam veľa kamarátov.
Na cestovanie sme mali dva týždne a chceli sme vidieť čo najviac. Nakoniec sme boli v Chicagu, v Las Vegas, navštívili sme Grand Canyon, San Francisco, Yosemite National Park, Santa Monicu a New York. Bolo to skvelé! :)

(Miška Karlubíková & Danka Juranová, Port Clinton Ohio, leto 2016)


“Aljaška a Once in a blue moose, toto leto nemožno nazvať inak ako perfektné. Aljaška je krásna divoká krajina kde sa v lete nemusíte báť tmavých uličiek nakoľko západ slnka je okolo polnoci. Naša práca bola perfektná, kolegovia ešte lepši a samotné vedenie firmy sa nám snažilo vyhovieť v každej požiadavke. Počas celého leta sme mali potrebnú podporu zo strany agentúry v akomkoľvek probléme. A preto záverečné cestovanie bolo len peknou bodkou za letom. Naše dobrodružstvo je na konci a ostali len prijemne spomienky preto nám neostáva nič iné ako tento program odporúčať ďalej.”

(Janka Štulajterová, Veronika Pribylová & Matúš Pribyš, Anchorage Aljaška, leto 2015)


“Bolo to úžasné leto plné zážitkov a cenných skúseností. Agentúra bola veľmi profesionálna a celý proces nám veľmi uľahčila. Pred odletom sme komunikovali denne a aj po prílete do USA sa neustále zaujímali či sme v poriadku. Leto v USA bolo jedno obrovské dobrodružstvo a naozaj by som to odporučila každému.”

(Tereza Sarnovská a Michal Markovič, Great Falls Montana, leto 2015)




“Moje leto v USA bolo úplne super, skoro som sa ani nevrátila. V práci nebol žiadny problém, ani s ubytovaním. Dodržiavali všetko, čo mi bolo sľúbené. Našla som si skvelých kamarátov a aj slušne zarobila. Určite to odporúčam všetkým, bol to skvelý zážitok. Mala som aj možnosť cestovať, videla som Niagare, Grand Canyon, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco… dokonca aj Detroit a kúsok z Canady. Veľmi by som Vám chcela poďakovať, že ste mi pomohli splniť môj sen.”

(Monika Kochajdová, Chicago Illinois, leto 2015)



“Posledné 3 mesiace v USA boli tie najúžasnejšie v mojom živote. :) Asi vám to píše každý účastník WaT, ale je to naozaj tak aj v mojom prípade. Robil som v skvelom kolektíve, precestoval takmer celé východné pobrežie, a aj keď už nevyšiel čas na ten slávny západ, určite to nič nemení na fakte, že som maximálne spokojný. :) Ešte raz vám ďakujem za podporu a v podstate všetko z vašej strany!”

(Roman Sládeček, Fenwick Island Delaware 2015)



“Toto leto som vďaka Alaska Travel mal možnosť zažiť na vlastnej koži program Work and Travel. Bolo to náročné, ale krásne obdobie, ktoré ma posunulo vpred a zážitky, ktoré som získal v USA ma budú hriať pri srdci do konca života. Môj prvý job offer bol na Myrtle Beach a nepozdával sa mi, aj som vám písal, že ruším celý môj plán ísť do USA. Vy ste ma prehovorili a ponúkli mi nový job offer vo Valleyfair v Minnesote. Chcel by som Vám veľmi pekne poďakovať, že ste ma podržali a veľmi si cením Vašu ochotu a profesionálny prístup!”

(Marek Patkóš, Valleyfair park, Minnesota, leto 2014)


„Na otázku ako bolo v USA jednoznačne odpovedáme SKVELE – nádherné leto, plné pracovných skúseností, dobrodružstiev, nových priateľstiev a užasných zážitkov na celý život. Určite odporúčame stráviť aspoň jedno leto v USA, naozaj tam treba ísť a zažiť to! My sme tak urobili vďaka Alaska Travel, ktorá nám pomohla nájsť vhodnú prácu a leto sa mohlo začať. Ďakujemeeee :)

(Zuzana Urbanová a Róbert Kovalčík, Keystone South Dakota, leto 2014)







„Spočiatku možno budete mať pochybnosti o tom, či je to správny krok, vydať sa do sveta, no keď to zažijete, verte, že niet lepšieho pocitu. Uvedomíte si, čo život ponúka, čo málo ste doteraz možno zažili, ale najmä spoznáte seba, nespočetné množstvo rôznorodých ľudí, zažijete nezabudnuteľné a môžete mi veriť, nie sú to len pekne napísané slová, ale ŽIVOT V USA. Ďakujem Alaska za program Work and Travel.“

(Adriana Kokindová, Harrisburg Pennsylvánia, leto 2014)




„Bola som už dvakrát s Alaska Travel na Work and Travel v Chicagu a bolo to skvelé, žiadna chyba. Úžasní ľudia, strašne veľa zážitkov, aj zarobené peniaze, jednoducho, odporúčam každému!“

(Dominika Polanská, Chicago leto 2012 & 2013 & 2015)





„Work and Travel doplnil môj pohľad na svet, na ľudí a na štýl života. To nie je len jedno leto v zahraničí, nie je to len o peniazoch a o práci. Je to poznanie, je to zmena, ktorá sa do vás vryje ako kameníkovým kladivkom do kameňa.“

(Martin Nevřela, Aljaška leto 2012)



„Agentúru Alaska Travel odporúčam všetkým svojim známym. V USA to bolo dvakrát moje najlepšie leto, vďaka ktorému mám zážitky a predovšetkým priateľov na celý život. Určite tento rok pôjdem znova!“

(Tereza Hošťálková, Aljaška leto 2012 a 2013)





Spoločnosť Alaska Travel mi v USA obe letá vybavila prácu, ktorú som mala rada a vďaka ktorej som spoznala kopu zaujímavých ľudí. Okúzlilo ma aj prostredie a životný štýl či v malom meste v USA alebo na horskej chate, kde som pracovala. Ak chcete zažiť nezabudnuteľné leto, spoločnosť Alaska Travel vám všetko bezpečne zaistí.”

(Kateřina Vlčková, Aljaška leto 2012 a 2013)